CTA

Firmy produkcyjne

WYSOKA EFEKTYWNOŚĆ FIRM PRODUKCYJNYCH W ERZE TRANSFORMACJI CYFROWEJ I PRZEMYSŁU 4.0 ZALEŻNA JEST OD ZASTOSOWANIA ZINTEGROWANYCH ROZWIĄZAŃ INTELIGENTNYCH:

Dzisiejsze czasy określane są czwartą rewolucją przemysłową. W erze cyfrowej transformacji i Przemysłu 4.0, dla biznesu i produkcji, kluczowe staje się, by wykorzystywać możliwości, które niosą za sobą nowopowstające technologie. W globalnej gospodarce dzisiaj dochodzi do silnych procesów integracji pracy ludzi oraz maszyn z Internetem za pomocą technologii informatycznych. Zastosowanie inteligentnej automatyzacji przy produkcji towarów pozwala na osiągnięcie większej wydajności, produktywności oraz elastyczności. Właśnie dzięki większej elastyczności, producenci mogą lepiej dostosowywać się do potrzeb klientów i reagować na zmiany rynku. Możliwa staje się masowa konfiguracja czy personalizacja produktów, a integracja danych pochodzących z procesów produkcyjnych z danymi pochodzącymi z pozostałych operacji przebiegających w przedsiębiorstwie, umożliwia podejmowanie lepszych i szybszych decyzji biznesowych. Coraz większą uwagą cieszą się systemy typu Product Information Management, które umożliwiają kliento-centrycznym organizacjom sprostać dynamicznie zmieniającym się i wyśrubowanym wymaganiom na dojrzałych rynkach. Dostępne na rynku rozwiązania wspierające Przemysł 4.0 pomagają firmom skoncentrować się na klientach, dzięki integracji wszystkich procesów zachodzących w organizacji (w tym zarządzanie łańcuchem dostaw oraz produkcją).

Zastosowanie rozwiązań Przemysłu 4.0 powoduje praktyczne korzyści dla organizacji. Oto niektóre z nich:

 • wzrost produktywności,
 • wzrost efektywności kosztowej produkcji,
 • większa elastyczność i dostosowanie do potrzeb klienta i sytuacji na rynku,
 • większa zwinność produkcji,
 • elastyczne dostosowanie do operacji i modeli biznesowych,
 • możliwość poszukiwania źródeł przewagi konkurencyjnej w mniej oczywistych obszarach działalności organizacji (e-bok, sprawna logistyka, etc).
firmy produkcyjne
W ITCenter od ponad 22 lat wspieramy przedsiębiorstwa w zakresie stojących przed nimi informatycznych wyzwań. W odpowiedzi na zaawansowane potrzeby naszych klientów, buzując na innowacjach Przemysłu 4.0 stworzyliśmy szereg rozwiązań informatycznych dla branży produkcyjnej. Należą do nich:

system wspierający logistykę produkcyjna i łańcucha dostaw,

platforma sprzedaży e-commerce/B2B,

system wspierający logistykę magazynową,

system wspierający logistykę transportową.

Rozwiązania te umożliwiają:

 • Wydajne zarządzanie łańcuchem dostaw,
 • wydajną komunikację z otoczeniem organizacji (klienci, kontrahenci, dostawcy),
 • Optymalizację w obszarze gospodarki magazynowej (towary, surowce i wyroby gotowe),
 • Planowanie, realizację i rozliczanie produkcji,
 • obsługę zamówień od odbiorców, w tym między innymi e-commerce, wydajną organizację sprzedaży B2B, automatyzację obsługi produkcji na zamówienie,
 • ekspedycję towarów,
 • obsługę transportu własnego i dostaw,
 • obsługę wysyłek,
 • obsługę reklamacji i zwrotów,
 • obsługę relacji z klientem w oparciu o CRM,
 • granularną kontrolę kosztów logistycznych.
PROMES - SYSTEM ZARZĄDZANIA PRODUKCJĄ

PROMES - oprogramowanie klasy MES (Manufacturing Execution System) to opracowany przez ITCenter zbiór modułów funkcjonalnych, umożliwiający efektywne i operatywne zarządzanie produkcją. System pozwala na zoptymalizowanie procesów produkcyjnych oraz systematyzuje codzienną pracę osób biorących w nich udział. PROMES przyczynia się tym samym do wzrostu efektywności pracy.

System umożliwia zaawansowaną kontrolę nad poszczególnymi etapami produkcji oraz nad wydajnością pracy, dzięki czemu można na bieżąco reagować na nieprawidłowości. Jest to możliwe m.in. dzięki elastycznym raportom, które oddają pełny obraz działań towarzyszących produkcji.

Uczestnicy procesu produkcyjnego mogą wymieniać między sobą informacje na każdym etapie realizacji produkcji.

Dowiedz się więcej

Omnicommerce - platforma sprzedażowa przeznaczone dla handlu e-commerce.

W odpowiedzi na potrzeby rynku, uwzględniając nowoczesne trendy branżowe, stworzyliśmy Omnicommerce – nowoczesną, kompleksową, internetową platformę sprzedażową wzbogaconą o rozwiązania do obsługi i optymalizacji procesów handlowych i biznesowych. To autorskie rozwiązanie o bogatych funkcjonalnościach bazowych, które daje szerokie możliwości adaptacyjne. Platforma Omnicommerce to również kanał komunikacyjny dla relacji klient – firma oraz firma – dostawcy.

Wbudowana w architekturę możliwość zarządzania PIM (Product Information management) umożliwia efektywną pracę z modyfikowalnymi złożonymi produktami. System pozwala na zarządzanie wiedzą o produkcie, cyklami życia (wytwarzania) produktu oraz jego zapotrzebowaniem dla sprzedaży.

Dowiedz się więcej o naszym specjalistycznym rozwiązaniu!

Omnicommerce to element składowy naszego innowacyjnego, kompleksowego ekosystemu produktów cyfrowych doskonale dostosowanego do firm z branży handlowej, w skład którego wchodzą również:

System klasy WMS

Jeśli prowadzisz fizyczny magazyn, to nasze narzędzie pozwoli Ci znacząco zoptymalizować ten obszar:

 • optymalizacja i automatyzacja pracy w magazynie
 • pełna kontrola kosztów logistyki (np. w przypadku obsługi kilku sklepów)
 • obsługa dostaw i wysyłek,
 • prawidłowa lokalizacja towarów w magazynie,
 • kontrola przepływu materiałów w procesach logistycznych,
 • informowanie o bieżącym stanie magazynu oraz raportowanie.

Jako twórcy PROWMS mamy daleko idące możliwości adaptacji tego rozwiązania do potrzeb nawet najbardziej wymagających i specyficznych organizacji.

Dowiedz się więcej o PROWMS dla firm handlowych.

System klasy TMS

Jeśli realizowany przez Twoje przedsiębiorstwo handel wiąże się również z zadaniami transportowymi, to mamy rozwiązanie, które pozwoli Ci budować przewagę konkurencyjną również w tym obszarze.

Nasz system pozwala na:

 • zarządzanie transportem realizowane przez własne oraz zewnętrzne zasoby,
 • kontrolę i redukcję kosztów transportu oraz obsługi spedycyjnej, wykorzystanie w pełni floty samochodowej dzięki precyzyjnemu planowaniu i realizacji transportu oraz poprzez zoptymalizowanie załadunku towarów,
 • zapewnienie terminowości oraz kompleksową obsługę zleceń i realizację zadań związanych z transportem,
 • uzyskanie natychmiastowego (w czasie rzeczywistym) dostępu do informacji,
 • analizę danych umożliwiającą dokładne planowanie realizacji zadań,
 • monitorowanie pojazdów,
 • poprawę jakości realizacji zleceń oraz skrócenie czasu obsługi zleceń, dzięki optymalizacji procesów,
 • zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędów przez pracowników.

Dowiedz się więcej o TMS dla firm handlowych

Rozwiązania klasy ERP

Systemy ERP do Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa (ang. Enterprise Resource Planning) to oprogramowanie, którego głównym celem jest integrowanie wszystkich procesów zachodzących w firmie, usprawnienie przepływu informacji oraz uproszczenie procesów biznesowych. Współczesne systemy ERP obejmują całość procesów produkcji i dystrybucji. Oprogramowanie ERP pomaga zarządzać wszystkimi kluczowymi procesami biznesowymi zachodzącymi w organizacjach, wspierają procesy biznesowe w zakresie finansów, księgowości, środków trwałych. marketingu, zakupów i sprzedaży, magazynu i zapasów, w produkcji, serwisie oraz w zarządzaniu projektami. Obecnie mamy do czynienia z nowym standardami oprogramowania, które pozwalają na pracę w sieci, dzięki czemu aplikacje są w stanie sprawnie reagować na zmiany w czasie rzeczywistym i skutecznie wspierają procesy podejmowania decyzji.

Interesuje Cię system ERP lub rozwój jego funkcjonalności?

Jesteśmy ekspertami od wielu systemów i rozwiązań ERP. Wdrażamy rozwiązania wiodących producentów zintegrowanych systemów zarządzania jak: Asseco BS, Comarch, Insoft.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi: doradztwo, utrzymanie systemów i ich infrastruktury, opiekę powdrożeniową, serwis oprogramowania, rozwój modułów, rozszerzania i integracje, modyfikacje programistyczne, rozwój dodatkowych aplikacji, rozszerzenia, niestandardowe wydruki i raporty.

Posiadamy również własne autorskie rozwiązania i moduły dziedzinowe współpracujące i integrowalne z najpopularniejszymi rozwiązaniami ERP. W ramach adaptacji budujemy rozległe rozwiązania komplementarne do systemów ERP, uzupełniając funkcjonalności dostarczane przez ich twórców.

Optymalizuj koszty i działaj elastycznie.

Postaw na nowoczesną infrastrukturę IT.

Dowiedz się więcej o Wapro ERP by ASSECO

Dowiedz się więcej o COMARCH ERP

BPM

Rozwiązanie klasy BPM to rozwiązanie zaprojektowane do automatyzacji procesów biznesowych oraz do zarządzania obiegiem dokumentów. Dzięki rozwiązaniu klasy BPM tworzenie i uruchamianie procesów biznesowych jest znacznie łatwiejsze i nie wymaga.

W przedsiębiorstwach, które codziennie obsługują kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt różnych rodzajów dokumentów, zapamiętanie sztywnych zasad zarządzania nimi nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto zdecydować się na wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów, który pomoże w uporządkowaniu procesów biznesowych, a także zoptymalizuje i zautomatyzuje codzienną pracę nawet w obrębie obiegów o wysokim poziomie skomplikowania.

Dowiedz się więcej

Business Intelligence

Coraz bardziej konkurencyjne rynki wymuszają podejmowanie coraz lepszych decyzji i coraz bardziej trafnych wyborów. W takim szybkozmiennym świecie analityka biznesowa zyskuje na wadze, ponieważ sprawne i skuteczne zarządzanie biznesem zależy od sprawowania kontroli nad przebiegającymi procesami. A tylko szczegółowe informacje o rzeczywistym przebiegu procesów dają możliwość pełnej i szybkiej oceny ich efektywności.

Business intelligence czyli rozwiązania do analizy i raportowania zgromadzonych danych, umożliwiają zdobycie przewagi konkurencyjnej, kontrolowanie wskaźników opisujących stan przedsiębiorstwa, umożliwiają wyznaczanie nowych trendów rozwojowych i prognozowanie zmian.

Dzięki wykorzystaniu nowatorskich metod, zwiększ trafność i szybkość podejmowania decyzji biznesowych. Zapewnij szybki wgląd w najważniejsze procesy i wskaźniki swojej organizacji.

Dowiedz się więcej

Outsourcing IT

Często przeszkodą w osiągnięciu sukcesu w biznesie są wysokie koszty związane z utrzymaniem własnego działu informatycznego. Przedsiębiorcy szukają więc rozwiązania, które umożliwi nie tylko optymalizację pracy, ale także redukcję kosztów. Jednym ze skutecznych sposobów na efektywne zarządzanie zasobami firmy jest outsourcing IT.

Termin outsourcing to angielski skrót od wyrażenia: outside – resource – using. Outsourcing IT oznacza powierzenie obsługi informatycznej firmie zewnętrznej, która odpowiada za realizację działań bądź wspiera infrastrukturę IT.

Jeżeli chcesz skupić na kluczowych działaniach dla Twojego biznesu, pozwól nam zająć się wsparciem IT Twojej organizacji.

Wspieramy Cię w Twojej codziennej pracy.

Dowiedz się więcej

Również Ty dołącz do globalnej rewolucji przemysłowej, dzięki wykorzystaniu naszych innowacyjnych rozwiązań i naszej wiedzy wyniesionej z praktycznych doświadczeń.
O czymś zapomnieliśmy?
Twoje przedsiębiorstwo ma potrzeby w innym zakresie?
Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Skontaktuj się z nami

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Na rynku od 1997 roku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Jesteśmy ekspertami w Transformacji Cyfrowej.

Kompetentni, operatywni, skuteczni.

Rozumiemy Twój biznes - sprawdź nas.


Rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ITCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

KRS: 0000779010
NIP: 9512481556

© ITCenter 2021      Projekt i wykonanie ITCenter