CTA

Największe zalety outsourcingu usług IT

dodane: 11 maj przez: Aleksandra Brodzka
Największe zalety outsourcingu usług IT

Utrzymanie wydajnej i niezawodnej infrastruktury informatycznej wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Nie zawsze organizacja ma budżet na stworzenie własnego działu IT. Z pomocą przychodzą nowoczesne usługi outsourcingu IT – poznaj największe zalety outsourcingu!

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT polega na delegowaniu realizacji oraz nadzoru całości lub części procesów, związanych z infrastrukturą informatyczną, oraz systemami IT zewnętrznemu podmiotowi. Kompleksowa obsługa informatyczna pomaga Ci w redukcji kosztów, jakie musiałbyś ponieść, zatrudniając własnych informatyków. Jednocześnie zyskujesz dostęp do wiedzy specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.

Poznaj zalety outsourcingu IT!

Dowiedziałeś się, czym jest outsourcing IT. Oferowane przez outsourcing zalety doceniają duże i małej firmy z całej Polski. Poznaj największe korzyści usług outsourcingowych IT.

Lepsza kontrola kosztów

Przede wszystkim zyskujesz lepszą kontrolę kosztów w zakresie zarządzania systemami informatycznymi. Nie musisz utrzymywać stałego działu IT, ani wydawać pieniędzy na szkolenia oraz stały rozwój pracowników. Zazwyczaj otrzymujesz jedną fakturę w miesiącu, co dodatkowo ogranicza generowanie dodatkowych dokumentów kadrowych czy księgowych.

Optymalizacja zasobów HR

Kolejna zaleta outsourcingu to również optymalizacja zasobów HR. W wielu firmach rola informatyka jest nierozumiana albo jego zasoby wiedzy i umiejętności są nieefektywnie wykorzystywane. Korzystając z usług outsourcingowych, minimalizujesz koszty związane z zatrudnianiem i rekrutacją pracowników, a także redukujesz ilość ewentualnych dodatkowych dokumentów kadrowych w obiegu.

Dostęp do wiedzy

Zyskujesz także dostęp do wiedzy i doświadczenia ekspertów z różnych obszarów. Ich zatrudnienie na etat w Twojej firmie byłoby bardzo kosztowne. Nie zawsze know-how doświadczonych specjalistów mógłbyś wykorzystywać przez 8 godzin dziennie i 5 dni w tygodniu. Zaletą outsourcingu jest możliwość czerpania korzyści ze współpracy z ekspertami właśnie wtedy, kiedy rzeczywiście tego potrzebujesz. Masz szansę na współpracę przez określony czas – np. kilkanaście godzin w miesiącu. Masz też gwarancje, że korzystasz z najbardziej aktualnych narzędzi i wiedzy z obszaru IT.

Większa konkurencyjność

Zoptymalizowany kosztowo dostęp do bogatego i aktualnego know-how specjalistów oraz wydajność i niezawodność infrastruktury informatycznej to z kolei czynniki, które bezpośrednio pozytywnie wpływają na większą konkurencyjność Twojej organizacji. Ma to szczególne znaczenie w mniejszych firmach, gdzie często na etacie zatrudniany jest jeden pracownik. Zaletą outsourcingu jest szybki dostęp do szeregu rozmaitych specjalistów – w zależności od umowy – nawet przez cały tydzień, czy poza standardowymi godzinami pracy biura.

Ograniczenie procesów operacyjnych

Nie musisz zatrudniać pracowników działu IT, co implikuje szereg oszczędności i uproszczeń na poziomie kosztów rekrutacji czy operacji HR. Zyskujesz możliwość współpracy z profesjonalistami bez potrzeby prowadzenia długich procesów rekrutacyjnych czy zatrudniania samych rekruterów lub agencji HR specjalizującej się w branży informatycznej. Twoja struktura staje się elastyczna i ma szanse nadążyć za potrzebami dyktowanymi przez rynek i otoczenie.

Podejmowanie lepszych decyzji

Dostęp do dużej wiedzy specjalistów pomoże Ci we wspólnym podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych. Eksperci pomogą Ci w ewolucji Twojej polityki zarządzania systemem informatycznym oraz wesprą w tworzeniu zasad bezpieczeństwa IT.

Bezpieczeństwo danych i infrastruktury

W dobie dynamicznego rozwoju systemów informatycznych to właśnie bezpieczeństwo danych oraz infrastruktury IT są jednymi z najważniejszych zadań, z jakimi muszą zmierzyć się współczesne organizacje. Profesjonalne wsparcie w zapewnieniu odpowiedniej ochrony przed zagrożeniami z zakresu cyberbezpieczeństwa to kolejna zaleta outsourcingu IT.

Skorzystaj z outsourcingu IT od ITCenter!

Poznałeś już najważniejsze zalety outsourcingu IT – jeżeli szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje tego rodzaju usługi, to koniecznie skontaktuj się z naszym przedstawicielem! W ITCenter pomagamy dużym i małym organizacjom w efektywnym zarządzaniu systemami informatycznymi.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Na rynku od 1997 roku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Jesteśmy ekspertami w Transformacji Cyfrowej.

Kompetentni, operatywni, skuteczni.

Rozumiemy Twój biznes - sprawdź nas.


Rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ITCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

KRS: 0000779010
NIP: 9512481556

© ITCenter 2021      Projekt i wykonanie ITCenter