CTA

Jak zwiększyć sprzedaż, wykorzystując terminal POS?

dodane: 20 marzec przez: Daniel Filipek
Jak zwiększyć sprzedaż, wykorzystując terminal POS?

Sprawna obsługa rosnącej liczby klientów sklepów oraz firm usługowych sprawia, że przedsiębiorcy poszukują systemów informatycznych, wspierających procesy sprzedażowe. W artykule sprawdzimy, jak zwiększyć sprzedaż, wykorzystując terminal POS i dedykowane oprogramowanie.

Według danych NBP z 2022 roku nawet 94% wszystkich transakcji kartowych to właśnie operacje płatnicze przy użyciu terminala POS albo internetowych bramek płatności. Rosnące zainteresowanie konsumentów regulowaniem płatności w sposób bezgotówkowy to nowe potrzeby, a zarazem nowe szanse dla właścicieli firm. Nowoczesne oprogramowanie POS na terminalu pomaga w usprawnieniu procesu, efektywniejszej analityce i zarządzaniu, a w konsekwencji optymalizacji procesów zakupowych i sprzedażowych, i podniesieniu sprzedaży!

  1. Co to jest terminal POS?

Terminal POS to urządzenie elektroniczne dedykowane do obsługi procesu sprzedaży z uwzględnieniem realizacji płatności kartowych oraz rozliczeń fiskalnych w placówkach firm handlowych i usługowych. Coraz częściej możemy spotkać się również z definicją komputerowego terminala POS, który w istocie jest komputerem połączonym z drukarką fiskalną oraz terminalem płatności kartowych. Sprzęt posiada zainstalowane oprogramowanie POS, umożliwiające ergonomiczne prowadzenie sprzedaży z uwzględnieniem zarządzania gospodarką magazynową i cenami. Coraz częstszym wymogiem stawianym przed Terminalami POS jest umożliwienie obsługi sprzedaży samoobsługowej.

Funkcje nowoczesnych systemów sprzedaży nie ograniczają się jedynie do przyjmowania płatności oraz wystawiania paragonów czy faktur. Pomagają one również w zarządzaniu gospodarką magazynową, szybkim raportowaniu i analizie danych sprzedażowych czy wdrażaniu i realizacji programów lojalnościowych. Usprawniają proces inwentaryzacji i mogą współpracować z drukarkami kodów kreskowych czy zewnętrznymi systemami rejestracji czasu pracy. Wszystkie powyższe funkcjonalności stają się jeszcze bardziej krytyczne w sytuacji zarządzania siecią sklepów. Dostęp do danych czy możliwość zarządzania ceną musi mieć skutek natychmiastowy i dotyczyć wszystkich, rozproszonych terytorialnie jednostek realizujących sprzedaż.

  1. Jakie funkcjonalności oferuje terminal i oprogramowanie POS?

Niezależnie, czy jesteś właścicielem sklepu, punktu usługowego czy restauracji – korzystanie z systemu POS to szereg możliwości dla Twojego biznesu. Jakie funkcjonalności oferuje terminal i oprogramowanie POS?

 • Sprzedaż – obsługa procesu sprzedaży w sposób wydajny i dostosowany do charakterystyki i potrzeb danej branży czy konkretnego biznesu.

 • Raportowanie – system umożliwia generowanie raportów na temat sprzedaży poszczególnych towarów i usług oraz przeglądanie historii sprzedaży czy marży.

 • Inwentaryzacja – oprogramowanie POS pomaga w optymalizacji procesów inwentaryzacyjnych.

 • Płatności – dzięki bogatej funkcjonalności Twoi klienci zyskują możliwość regulowania płatności gotówką, jak i kartą płatniczą czy z pomocą usługi BLIK.

 • Logistyka – systemy pomagają we wprowadzaniu informacji o dostawach, generowaniu dokumentów oraz zarządzania gospodarką magazynową i logistyką zamówień.

 • Marketing – automatyczne wprowadzanie zmian cen w wielu miejscach czy łatwe tworzenie przecen pozwala na efektywne wsparcie działań marketingowych i wzrost sprzedaży. Wiele systemów posiada bardzo rozbudowane moduły programów lojalnościowych, których implementacja jest bardzo prosta.

Dostęp do funkcji oferowanych przez systemy POS bezpośrednio wpływa na podniesienie wyników sprzedażowych.

  1. Dlaczego warto korzystać z terminala POS?

Nowoczesne terminale POS pomagają w realizacji procesu sprzedaży w sposób ergonomiczny. Dlaczego warto z nich korzystać?

 • Wygoda – terminal POS w połączeniu z dedykowanym systemem zapewnia Twoim pracownikom możliwość szybkiej realizacji procesu sprzedaży a Twoim klientom dostęp do szybkich i bezpiecznych płatności kartowych oraz usługi BLIK.

 • Bezpieczeństwo – Automatyzacja procesu sprzedaży pozwala uniknąć kosztownych błędów personelu a nowoczesne systemy elektronicznych płatności zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji.

 • Atrakcyjność – Zaawansowane systemu umożliwiają implementację kas samoobsługowych, co dodatkowo pozwoli obniżyć koszty operacyjne Twojego punktu sprzedaży. Nie bez znaczenia jest fakt, iż klienci nie muszą mieć przy sobie gotówki, a płatności za usługę czy towar dokonają przy użyciu karty kredytowej albo telefonu z technologią NFC.

Pamiętajmy, że pełne funkcjonalności terminalu POS można osiągnąć jedynie przy jednoczesnym wdrożeniu zaawansowanego oprogramowania do zarządzania sprzedażą.

  1. Podnieś sprzedaż z terminalem POS i systemem sprzedażowym od ITCenter!

Atrakcyjność, dostępność wielu metod płatności, wysokie bezpieczeństwo transakcji czy po prostu wygoda – to jedne z głównych zalet korzystania z terminala POS. W połączeniu z nowoczesnym oprogramowaniem sprzęt otwiera nowe możliwości wsparcia sprzedaży w Twojej firmie.

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy zaawansowanych rozwiązań informatycznych do zarządzania procesami sprzedażowymi i gospodarką magazynową, to skontaktuj się z nami i podnieś sprzedaż z terminalem POS od ITCenter! Nasze wdrożenia obejmują wszystkie niezbędne kroki i elementy projektu, w tym fiskalizację czy przegląd Twoich urządzeń.

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc podnieść zysk w Twoim biznesie.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Na rynku od 1997 roku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Jesteśmy ekspertami w Transformacji Cyfrowej.

Kompetentni, operatywni, skuteczni.

Rozumiemy Twój biznes - sprawdź nas.


Rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ITCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

KRS: 0000779010
NIP: 9512481556

© ITCenter 2021      Projekt i wykonanie ITCenter