CTA

Wideokonferencja a spotkanie biznesowe

dodane: 16 grudzień przez: Daniel Filipek
Wideokonferencja a spotkanie biznesowe

W natłoku wyzwań biznesowych przychodzi taki moment, że zwyczajnie brakuje czasu na ustalenia „twarzą w twarz”. Z pomocą przedsiębiorcom, jak zawsze, przychodzi technologia. Za niewielkie środki posiądziemy narzędzie, które znacząco usprawni firmową komunikację. Mowa o komplecie urządzeń do wideokonferencji marki Yealink. Dzięki nim będziemy „w kontakcie” o każdej porze dnia, z każdego miejsca.

Ten komplet to Yealink VCS (Video Conferencing System). Składa się z telefonu, mikrofonu (bezprzewodowy, opcjonalnie może być z przewodem), urządzenia nagrywającego i mostku, który zapewnia możliwość pozostania w kontakcie nawet czterem uczestnikom rozmowy!

Rozmowa z każdego miejsca…

Wdrożenie „wideo systemu” Yealink to nie tylko gwarancja rozmowy z dowolnego punktu, ale przekaz wysokiej jakości, na Full-HD kończąc. Parametry sieciowe nie pozwalają na transmisję konferencji w dobrych parametrach? Z Yealinkiem nie będzie problemu. Wystarczy ustawić niższą rozdzielczość włącznie z formatami WQVGA czy CIF.

Z obrazem i dźwiękiem wysokiej klasy…

Spotkanie biznesowe z systemem VCS przebiegnie efektywnie dzięki obsłudze „dual stream” i połączeniu „plug&play”. Przez to rozmówcy zaprezentują w konferencji nie tylko interesujące ich racje, ale dokumenty. Wysoką jakość transmitowanego obrazu zwieńczy niezakłócany, szerokopasmowy dźwięk. W tym przypadku to zasługa bezprzewodowego mikrofonu. Na ten przykład: w modelu VCM60 mamy idealny dźwięk w odległości dwóch metrów od nagrywającego mikrofonu. Jego bateria pozwala nagrać aż 72 godziny rozmów. Wytrzyma też ponad 30 dni na tzw. „czujce”. Celem osiągnięcia jeszcze lepszego dźwięku możemy podłączyć dodatkowe mikrofony.

Możliwością podłączenia urządzeń…

Komplet urządzeń od Yealink skonfigurujemy przez przeglądarkę internetową. W osprzęcie mamy kilka wejść, m. in. na telewizję HDMI, czy klasyczne USB, co czyni ten pakiet uniwersalnym, dostosowanym do różnej ilości dodatkowych urządzeń (monitory, tablety, telefony). Można rzec, że to prawdziwe centrum konferencyjnego dowodzenia, ale o gabarytach, które pozwolą mu zmieścić się w małym plecaku.

Kamerka systemu VCM obraca się w płaszczyźnie poziomej o 100 stopni i o 30 stopni w pionie. Czterostronny mostek gwarantuje wykorzystanie wielu protokołów, kodeków, pasma i rozdzielczości. Innymi słowy – przeprowadzimy wideorozmowę na sprzętach o niskich i wysokich parametrach.

Inne korzyści

Komplet wideokonferencyjny VCM gwarantuje nie tylko przekaz czystego dźwięku, wysokiej klasy obrazu, możliwość podłączenia do monitorów i tabletów.

Z VCM przeprowadzimy konferencję w dowolnym punkcie z dostępem do sieci. Osprzęt dostosowano bowiem do pracy w „chmurze”. W kontekście biznesu prowadzonego zdalnie będzie to niesamowite ułatwienie w pracy. Wideokonferencję przeprowadzimy również z tabletów, smartfonów – nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Przy sporej liczbie kontaktów biznesowych warto zapisać je w pamięci Yealinka. Mamy tu wbudowaną książkę telefoniczną z miejscem na tysiąc wpisów. Do tego całą historię połączeń – wychodzących, przychodzących, nieodebranych.

Yealink to komplet urządzeń, bez których firmowa komunikacja przebiegać będzie zdecydowanie wolniej. Przy regularnych konferencjach i pracy w rozjazdach warto zdecydować się na taki zestaw.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Na rynku od 1997 roku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Jesteśmy ekspertami w Transformacji Cyfrowej.

Kompetentni, operatywni, skuteczni.

Rozumiemy Twój biznes - sprawdź nas.


Rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ITCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

KRS: 0000779010
NIP: 9512481556

© ITCenter 2021      Projekt i wykonanie ITCenter