CTA

Mobilni pracownicy – jak dobrze nimi zarządzać?

dodane: 02 grudzień przez: Daniel Filipek
Mobilni pracownicy – jak dobrze nimi zarządzać?

Podnoszenie efektywności sprzedaży i zysków – ten cel przyświeca w każdym biznesie. Wraz z rozrostem firmy nie obędzie się bez inwestycji w sprawne systemy informatyczne i powiązane z nimi aplikacje. Jednym z innowacyjnych rozwiązań ostatnich lat, wdrażanym już przez kilka dużych polskich marek, np. Comarch, jest tzw. SFA.

Dla pracowników mobilnych w działach ze sprzedażą

Angielskobrzmiące „Sales Force Automation” może odpychać, ale to nic innego jak prosta aplikacja rozdzielająca zadania dla menedżerów, przedstawicieli handlowych, konsultantów, serwisantów. Nie da się ukryć, że rozrost biznesu wiąże się z równoległym wzrostem zadań, a tym samym ponoszeniem za nie dodatkowej odpowiedzialności. Tradycyjne polecenia przekazujemy niższym pionom częściej przez wewnętrzne systemy lub mailem niż w słownym obiegu informacji.

Zadziwiać w tym wszystkim może fakt, że cała dyspozycja zadań wychodzi do pracowników z mobilnego urządzenia. Merchandiserzy, konsultanci, handlowcy, czy menedżerowie będą mogli wdrażać politykę firmy z większym powodzeniem, właśnie dzięki rozwiązaniu SFA.

Raport pracy, podpowiedzi biznesowe

W przypadku sprzedaży sprawa szybkiej dyspozycji zadań ma szczególne znaczenie. Konkurencja nie śpi, stąd nieustanny wyścig na coraz nowsze narzędzia wspierające zarządzanie firmą. Rozwiązanie SFA pozwala podnieść efektywność pracy i zapewnić lepszy poziom obsługi klientów. Aplikacja ma wiele funkcji, pozwala raportować najistotniejsze aspekty pracy, proponować optymalne rozwiązania na przyszłość, podpowie jak zrealizować stawiany przez nas cel biznesowy.

Dlaczego SFA?

Mobilna dyspozycja zadań to przede wszystkim opłacalna inwestycja. Warto ją ponieść zwłaszcza w dużych zakładach – system z dużą dozą prawdopodobieństwa przełoży się na większą sprzedaż, przewyższającą nakłady na wdrożenie rozwiązań z aplikacji.

Desygnowanie poleceń przez SFA to nie tylko gwarancja szybkiego dotarcia. Dzięki usłudze informatycznej podejrzymy stan dostaw, wyniki sprzedaży, wskaźnik wysyłek dostarczonych przez serwisantów. Słowem – najistotniejsze z biznesowego punktu widzenia „zwroty” informacji. Dzięki nim lepiej czujemy rynek, co pozwala dokonywać korekt, uzupełniać stan (magazyn, sklepy), wycofać się z rozwiązań przynoszących straty.

Mobilne zarządzanie pracownikami z SFA jest proste i przyjemne. Na pierwszy rzut oka system pokazuje nam „kokpit menedżerski”. To porcja najważniejszych wskaźników dla koordynatorów w dziale IT. Interfejs jest czytelny i łatwy w obsłudze. Z dostępu do danych skorzystają również pracownicy terenowi. Dzięki temu mamy pewność, że praca odbywa się na aktualnych danych. Do tego pogłębiane są relacje z kontrahentami.

Kontrola nieprawidłowości

Aplikacja nie wyklucza się przy tym z innymi systemami, które już wcześniej działały w firmie. Jak przystało na system usprawniający przepływ kluczowych dla firm informacji posiada odpowiednie zabezpieczenia.

W praktyce działa jak typowy system kontroli i eliminacji niepożądanych zachowań pracowników. Brak asortymentu, niedostarczenie transportu (przez dostęp do map z wyznaczonymi trasami dla pracowników mobilnych), nieudane transakcja – żadnych rzeczy nie ukryjemy w systemie.

SFA to wsparcie dla firmowej sprzedaży. Gwarantuje lepsze planowanie i aktualne raportowanie działań. W praktyce przenosi się to na efektywniejsze wyniki pracy, a tym samym zyski.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Na rynku od 1997 roku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Jesteśmy ekspertami w Transformacji Cyfrowej.

Kompetentni, operatywni, skuteczni.

Rozumiemy Twój biznes - sprawdź nas.


Rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ITCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

KRS: 0000779010
NIP: 9512481556

© ITCenter 2021      Projekt i wykonanie ITCenter