English English Version Visit Us On Facebook Visit Us On Linkedin Blog Blog Pomoc Pomoc
CTA

Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie dla sklepu internetowego?

dodane: 30 Październik przez: Daniel Filipek
Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie dla sklepu internetowego?

Internet w dobie XXI wieku jest niezwykle ważny, toteż coraz bardziej popularnym biznesem jest sklep internetowy, na który decydują się młode osoby.

Tenże sam Internet posiada również nader wiele zalet, a także jest ogromną szansą na rozwój dla młodych, ambitnych i przebojowych przedsiębiorców. To właśnie w głównej mierze dla nich handel online jest przyszłością, dlatego też coraz częściej decydują się założyć internetowy biznes. Mimo to – wbrew pozorom – efektywne dotarcie do jak największej liczby klientów nie jest zbyt proste. W związku z tym, e-biznes powinien być odpowiednio przemyślany, podobnie jak i samo oprogramowanie, na którym będzie opierał się sklep internetowy.

 

Jak wybrać oprogramowanie dla e-biznesu?

Przede wszystkim, w trakcie wyboru oprogramowania dla sklepu internetowego, najważniejsze jest, aby był on w pełni dopasowany pod względem działalności oraz specjalności firmy. Warto mieć na uwadze, iż niektóre sklepy wymagają specyficznych funkcji, które nie każdy program posiada. Co więcej – równocześnie nie powinien być zbyt trudny, bowiem to od niego zależy zadowolenie klienta i pozytywne pierwsze wrażenie. Oprogramowanie powinno być również dostarczane przez zaufanego dostawcę, tak aby gwarantował on również wsparcie techniczne oraz odpowiednie pozycjonowanie. Zwykle warto wybrać program od firmy doświadczonej oraz profesjonalnej, która nie zawiedzie.

Wśród oprogramowań dla sklepów internetowych, prym wiodą dwa najczęściej wybierane przez przedsiębiorców – Magento oraz Shoper.

Magento od grupy Varien

Pierwszy z wcześniej wymienionych oprogramowań – Magento – jest jednym z najbardziej popularnych platform opracowanych specjalnie dla sklepów internetowych. Co więcej – według najnowszych danych, aż dziesięć procent e-biznesów na całym świecie korzysta właśnie z tegoż programu. Pierwsze wydanie Magento zostało opublikowane na początku 2008 roku, z kolei najnowsza wersja pochodzi ze stycznia 2016 roku. Oprogramowanie to jest udostępniane na licencji Open Software License przez firmę Varien. Do niewątpliwych zalet Magento zalicza się między innymi rozbudowaną funkcjonalność, która posiada system analiz, funkcję raportowania, a także zarządzanie produktami i – najważniejsze w dobie Internetu – wersję mobilną i system płatności online. Za pomocą skryptu, właściciele sklepów internetowych mają możliwość zarządzania swoją firmą za sprawą jednego panelu administracyjnego. Dodatkowo, Magento pozwala także rozbudowywać i zmieniać stronę do woli przy użyciu kodu PHP.

 

Warto mieć również na uwadze, iż Magento ma wiele dodatkowych funkcji, które znacząco ułatwiają pracę nad sklepem, a optymalizacja pod kątem SEO jest niezwykle prosta, dlatego też i nie wymaga zbyt dużego doświadczenia.

 

Shoper a integracja z platformą Allegro

Kolejną, bardzo popularną platformą umożliwiającą prowadzenie sklepu internetowego jest oprogramowanie Shoper.pl, który na pierwszy rzut jest rozpoznawalny poprzez integracje z systemami płatności, licznymi serwisami aukcyjnymi, porównywarkami cen czy też – najważniejsze – najbardziej znanym w Polsce sklepem Allegro. Za pomocą Shopera, wystawianie produktów na aukcje jest bardzo proste oraz szybkie. Co więcej, program pozwala także automatycznie aktualizować stany magazynów po zakupie na aukcji czy też intuicyjne tworzenie zamówień po każdej sprzedaży na Allegro. Słowem: Shoper obsługuje cały system zakupowy, od złożenia zamówienia aż po rozliczenia na płaszczyźnie księgowości i magazynu.

Liczne cechy Shopera pozwalają zaoszczędzić czas właścicieli sklepów internetowych oraz bez trudu wywrzeć pozytywne wrażenia na klientach. Oprogramowanie to jest dostępne na rynku już od 2005 roku, natomiast dostawcą jest popularna firma DreamCommerce. Pierwotnie był to program “pudełkowy”, jednak z czasem został zmodyfikowany oraz bardziej rozbudowany. Warto także wspomnieć, iż zarządzanie sklepem za pomocą Shopera nie wymaga znajomości kodu HTML.

Programów jest wiele, jednak wybór właściwego zależy tylko i wyłącznie od specyfiki sklepu i jego przeznaczenia.

 

Sprawdź naszą ofertę:
https://itcenter.pl/oferta/biznes-w-internecie/sklepy-internetowe/

Szukaj na stronie

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Od 22 lat na rynku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Kompetentni, operatywni, skuteczni.

Sprawdź nas.


Rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ITCenter Sp. z o.o. Sp. k.

ul. E. Romera 10
02-784 Warszawa
Zobacz na mapie

KRS: 0000779010
NIP: 9512481556

Polityka prywatności
Nota prawna

gowork
© ITCenter 2018      Projekt i wykonanie ITCenter
Wersja na komputer
Scroll Up