CTA

Czym jest oprogramowanie ERP?

dodane: 21 październik przez: Daniel Filipek
Czym jest oprogramowanie ERP?

Oprogramowanie ERP jest inaczej systemem finansowo-księgowym, który pomaga zintegrować wszystkie ogniwa w firmie i optymalizuje pracę na każdym szczeblu biznesowym.

ERP, czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa

Oprogramowanie ERP, czyli Enterprise Resource Planning (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) jest systemem aplikacji, którego celem jest integracja wszystkich procesów zachodzących w organizacji podstawowej i zaawansowanej działalności firmy, bez względu na szczebel i dział pracy. System finansowo-księgowy – mówiąc najprościej – tworzy ścisłe środowisko interaktywne, które wspiera użytkownika (przedsiębiorstwo) w analizie oraz zarządzaniu biznesem na poziomie wszystkich obszarów działalności. Wśród nich wylicza się między innymi:

– środki trwałe;

– marketing;

– sprzedaż oraz zakup;

– zarządzanie finansami;

– zarządzanie księgowością;

– produkcja serwisu;

– produkcja projektu.

 

ERP – klucz do sukcesu

Systemy finansowo-księgowe ERP są ściśle zintegrowanym oprogramowaniem, który łączy w sobie specjalistyczne moduły, a dodatkowo umożliwia wspomaganie interakcji w przedsiębiorstwie niezależnie od danego szczebla oraz działalności firmy. Co więcej – oprogramowanie ERP doskonale optymalizuje codzienną pracę zespoły. Dodatkowo, w znaczny sposób, system ten usprawnia wykonywanie obowiązków wszystkich pracowników, integrując ich wspólnie oraz poprawiając relacje i efektywność. To wszystko sprawia, iż zyski firmy znacznie rosną. System finansowo-księgowy ERP jest stosowany przede wszystkim w dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach świadczących usługi handlowe, a także produkcyjne.  Firmy oferujące wdrożenie systemu ERP zajmują się również jego adaptację oraz analizami względem współpracy firmy z tymże oprogramowaniem. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż system ten można w dowolny sposób modyfikować oraz zmieniać jego działalność.

 

Funkcjonalność w pełnej krasie

Oprogramowanie ERP to definicja wysokiego poziomu integracji wszelakich procesów biznesowych, niezależnie od kierunku i działalności przedsiębiorstwa. System ten pozwala bez trudu definiować, a także w każdej chwili kontrolować budżet firmy, umożliwia efektywne i łatwe korzystanie z zasobów programu oraz udostępnia raporty oraz analizy osobom upoważnionym do tego. Co więcej – pozwala także w pełni przeglądać bieżącą kondycję finansową przedsiębiorstwa oraz daje wgląd do wszystkich informacji dotyczących funkcjonowania zespołu. Wspomniany system finansowo-księgowy integruje się z urządzeniami mobilnymi, a co za tym idzie – gwarantuje sprawowanie pieczy nad pracą przedsiębiorstwa niezależnie od miejsca pobytu oraz pory dnia. Dodatkowo, oprogramowanie ERP automatycznie generuje raporty, tabele oraz wykresy na podstawie posiadanych informacji.

 

Gwarancja ciągłości i poufności systemu

Usługodawca oprogramowania ERP – co jest ważne dla przedsiębiorstw korzystających z systemu finansowo-księgowego – przejmuje pełnią odpowiedzialność za ochronę i utrzymanie systemu, a także wszelkich danych. Platforma jest uniezależniona od jakiejkolwiek infrastruktury teleinformatycznej klienta, bądź użytkownika, dlatego też system posiada gwarancję ciągłej dostępności.

 

Jak wybrać system ERP?

Aby wybrać jak najlepszy system ERP, warto wcześniej odpowiednio scharakteryzować swoją firmę i jej branżę, a także opracować Business Case, aby mieć ogólny wgląd na swoją wizję i oczekiwania względem systemu finansowo-księgowego. Najważniejszy jednak jest wybór dostawcy platformy, bowiem użytkownik musi mieć pełne zaufanie oraz pewność, iż wszelkie informacje nie wpadną w niepowołane ręce.

 

Trochę historii…

Początki oprogramowania ERP sięgają lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas zalążek tegoż systemu nie był zbyt skomplikowany, jednak wykorzystywano go do zarządzania stanami magazynowymi. Wraz z upływem lat, platforma rozwijała się, a także umożliwiała prognozowanie i sterowanie posiadanymi zapasami. Ostatnia wersja ERP została wzbogacona o Kadry i Płace, Finanse czy też księgowość, dlatego mówi się o najnowszym standardzie Enterprise Resource Planning.

 

Sprawdź naszą ofertę:
https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-erp-dla-msp/erp-2/

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Na rynku od 1997 roku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Jesteśmy ekspertami w Transformacji Cyfrowej.

Kompetentni, operatywni, skuteczni.

Rozumiemy Twój biznes - sprawdź nas.


Rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ITCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

KRS: 0000779010
NIP: 9512481556

© ITCenter 2021      Projekt i wykonanie ITCenter