CTA

Dedykowane oprogramowanie dla firm – większa kontrola i mniejsze koszty

dodane: 30 wrzesień przez: Daniel Filipek
Dedykowane oprogramowanie dla firm – większa kontrola i mniejsze koszty

Dedykowane oprogramowanie dla firm to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą jak najlepiej dostosować aplikacje do funkcjonowania swojej firmy.

Aplikacje – ogólnodostępne kontra dedykowane

Oprogramowanie dla firm to ten element funkcjonowania każdego – zarówno nowego jak i wieloletniego – przedsiębiorstwa, który wymaga szczególnej uwagi. Większość procesów ulega automatyzacji, a istnienie firmy nie korzystającej z żadnego oprogramowania dla firm wydaje się czymś niemożliwym. Dlatego też oferta aplikacji IT dla biznesu jest bardzo szeroka i urozmaicona. Mogłoby się wydawać, że znalezienie odpowiedniego, gotowego rozwiązania nie przysporzy żadnych trudności, jednak nie zawsze jest to możliwe. Przede wszystkim różne rodzaje działalności wymagają odmiennych rozwiązań. Po drugie, nie zawsze możliwa jest na tyle daleko posunięta personalizacja oprogramowania dla firm, by mogła ona spełniać wszystkie wymagane funkcje. Wiąże się to z koniecznością zakupu co najmniej kilku aplikacji, których synchronizacja w najlepszym razie będzie wiązała się z cyklicznym występowaniem błędów. W najgorszym natomiast nie będzie w ogóle możliwa. Tymczasem praca na dwóch odizolowanych od siebie systemach nigdy nie przyniesie niczego dobrego.

Wszystkie procesy logistycznej w jednej aplikacji

Logistyka obejmuje tak wiele procesów, że mało które oprogramowanie dla firm umożliwia kontrolę nad każdym z nich. Tworzą one nierozerwalnie połączoną ze sobą całość i wzajemnie wpływają na siebie. Już samo to sprawia, iż dedykowane rozwiązania wydają się znacznie lepsze od tych dostępnych na rynku.

Procesy magazynowe determinowane są przyjętą gospodarką zarządzania stanami magazynowymi. Pozornie w wielu firmach wyglądają one podobnie, jednak dla każdej firmy, co innego ma znaczenie. Niektórzy decydują się na aplikacje przyspieszające operacje magazynowe. Dla innych najważniejsza jest dokładność. Dedykowane oprogramowanie dla firm nie zmusza do wyboru pomiędzy celami, jakie chce się osiągnąć. Nie tylko może dopasować się do przyjętej gospodarki, ale też umożliwi redukcję kosztów, nieustanną kontrolę nad procesami magazynowymi oraz przyspieszenie wszystkich procesów magazynowych.

Myśląc o magazynowaniu, nie sposób zignorować wpływu transportu na stan zapasów. Trudno znaleźć dwie aplikacje w ramach oprogramowania dla firm, które byłyby ze sobą powiązane i dokładnie odbijałyby zjawiska zachodzące w ramach jednego i drugiego procesu. To właśnie w celu integracji transportu i magazynowanie dedykowane oprogramowanie dla firm jest szczególnie zalecane. Doceni to każda firma produkcyjna, w której godzina przestoju wiąże się ze stratami wynoszącymi dziesiąty tysięcy złotych.

W przypadku transportu szczególnie istotny jest bieżący monitoring tras, ale również optymalizacja kosztów, kontrola ładunków oraz rozliczanie pojazdów i kierowców. Harmonogram zleceń z kolei w największym stopniu wpływa na stany magazynowe, dlatego powiązanie tych procesów wydaje się koniecznością dla każdego, kto ceni czas i pieniądze firmy. W tej sytuacji dedykowane oprogramowanie dla firmy będzie znacznie mniejszym kosztem aniżeli kary czy koszt utraconych korzyści.

CRM dla każdego klienta

Firma bez klientów nie utrzyma się na rynku. Zarządzanie relacjami z nimi jest jednym z najważniejszych zadań, jakie stają przed każdym przedsiębiorcą. Jednakże klienci są bardzo różni, dlatego gotowe aplikacje CRM nie znajdą odwzorowania w większości organizacji. Tymczasem to właśnie relacje z klientami w największym stopniu wpływają na sukces firmy. Trudno mówić o ich automatyzacji, jednak im więcej narzędzi dostępnych jest w ramach zarządzania relacjami, tym sprawniej przebiega obsługa klienta decydująca o przewadze na rynku. Możliwość powiązania komunikacji mailowej i obsługi telefonicznej to coś, co oferuje naprawdę niewielka ilość aplikacji w ramach oprogramowania dla firm. Przede wszystkim jednak każda aplikacja umożliwiająca pełną informację o klientach, celach sprzedażowych i kampaniach marketingowych jest na wagę złota. Dlatego też dedykowane oprogramowanie dla firm najlepiej sprawdza się w przypadku tych aspektów działania firmy, które są najbardziej złożone i zarazem najbardziej indywidualne dla każdego przedsiębiorstwa.

Zalety oprogramowania dedykowanego

Oprogramowanie dla firm tworzone od postaw z zespołem specjalistów, którzy znają potrzeby i oczekiwania wobec danego systemu aplikacji, to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu dziedzinach. Nawet działalność jak podstawowa, jak sprzedaż detaliczna, wymaga coraz większej automatyzacji. Rynek jest dynamiczny, a możliwość kompleksowej kontroli okazuje się czynnikiem pożądanym przez wszystkie osoby zarządzające firmami niezależnie od ich profilu działalności. Oprogramowanie dla firm zajmujących się sprzedażą detaliczną umożliwi tym samym kontrolę wszystkich procesów od pozyskania towaru po jego sprzedaż konsumentowi, a aplikacje mobilne umożliwią natychmiastowy przesył danych nie tylko w przypadku pracowników magazynowych. Możliwość powiązania aplikacji mobilnych z narzędziami IT stosowanymi w firmie jest szczególnie cenna w przypadku każdego oprogramowania dla firm.

Aplikacje IT wspierające działanie dla firm to konieczność w prowadzeniu każdego typu działalności. Rozwiązania dedykowane natomiast są tym rodzajem oprogramowania dla firmy, które sprawdzi się w przypadku szczególnie rozbudowanych lub nowatorskich przedsiębiorstw. Dla nich bowiem gotowe programy nie są wystarczająco przydatne.

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Na rynku od 1997 roku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Jesteśmy ekspertami w Transformacji Cyfrowej.

Kompetentni, operatywni, skuteczni.

Rozumiemy Twój biznes - sprawdź nas.


Rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ITCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

KRS: 0000779010
NIP: 9512481556

© ITCenter 2021      Projekt i wykonanie ITCenter