CTA

System do obsługi magazynu

dodane: 28 wrzesień przez: Daniel Filipek
System do obsługi magazynu

Konieczność magazynowania towarów rozwija się przy okazji wszelkiego rodzaju usług. Kolejne powierzchnie, prężnie powstają w bardziej lub mniej widocznych miejscach w okolicach miast. Odpowiednie zarządzanie nimi to zadanie trudne, wymagające odpowiedniego oprogramowania wspierającego. Jednym z takich systemów jest WMS.

Nowoczesność w zarządzaniu

Gospodarka magazynowa wymaga informatycznego wspomagania procesów. Nie da się ukryć, że metody prowadzenia wszystkiego ,,na papierze” stały się archaiczne i niezbyt funkcjonalne. System WMS koordynuje operacje magazynowe oraz monitoruje zdarzenia mające na nie wpływ. To rozwiązanie nowe oraz kompleksowe. W skuteczny sposób usprawnia jakość wszystkich procesów odbywających się na terenie danej przestrzeni magazynowej.

Lepsze wykorzystanie potencjału to korzyści ekonomiczne. Ograniczenie kosztów wpływa bezpośrednio na zyski danej działalności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, zwiększa się efektywność działań a także kontrola ich poprawności. Elastyczne narzędzia, pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału danej firmy. To kluczowe, zwłaszcza w długofalowej perspektywie, gdzie nawet minimalne oszczędności, przekładają się na duże kwoty pieniężne.

Poprawa wyników

Problemem wielu placówek są kłopoty logistyczne. Chociaż samo ,,przeniesienie” towaru A do punktu B nie powinno stwarzać problemów, bardzo często jest wykonywane w sposób niedbały. Odpowiednie planowanie działań tymczasem. znacząco podnosi wyniki pracy. Dzięki systemowi WMS, praca magazynierów ulega automatyzacji. Maleje również ryzyko wystąpienia pomyłek a także podstawowych błędów w komunikacji.

ITC WMS

System informatyczny ITC WMS to rozwiązanie dla przedsiębiorstw produkcyjnych oraz handlowych każdego szczebla. System składa się z kilku głównych modułów, do których zaliczyć można:

 • WMS Mobile
 • WMS Radio
 • WMS DB
 • WMS Print
 • WMS Manager.

Odpowiednie połączenie komponentów, wpływa na ich prawidłowe działanie. Całość opiera się zatem na wzajemnej współpracy. Poprawia ona ogólną jakość wynikową oraz przejrzystość poszczególnych operacji magazynowych.

Typy operacji

W wypadku prac magazynowych, można wyróżnić kilka głównych typów operacji. Chodzi tutaj o podstawowe, dodatkowe oraz specjalistyczne działania. W zależności od potrzeb firmy, system WMS dopasowuje się do konkretnych typów zadań. Naturalnie, operacje podstawowe są najczęstszym składnikiem systemu. Zaliczyć do nich można chociażby przyjmowanie oraz wydawanie towarów. Z usług bardziej specjalistycznych, korzysta się w celu polepszenia automatyzacji pracy. Paletyzacja oraz przesunięcia towarów czy też weryfikacja stanu magazynowego przydadzą się jednak również w każdej nowoczesnej firmie.

Zalety wykorzystania oprogramowania

System informatyczny posiada niewątpliwie wiele zalet. To znaczące ułatwienie dla osób odpowiedzialnych za prace magazynowe odbywające się na obiekcie. Główne, użyteczne funkcje, możliwe dzięki wykorzystaniu WMS to:

 • kontrola stanu magazynowego
 • konsolidacja zadań w celu sprawniejszego prowadzenia działań
 • kontrola jakości towarów (w tym sprawdzanie ich terminu przydatności)
 • polepszenie wykorzystania przestrzeni magazynowej
 • łatwiejsze wdrożenie nowych pracowników na stanowiskach
 • kontrola pracy oraz towarów znajdujących się na stanie.

Zalety tej formy docenią zwłaszcza nowoczesne placówki, nastawione na innowacje. Nie da się ukryć, że to właśnie technologia, jest aktualnie kluczowym elementem prawidłowego funkcjonowania większości przedsiębiorstw.

Podsumowanie

Praca magazynu bardzo często przypomina organizm żywy. Wszystkie organy współpracują ze sobą w celu wykonania efektywnej pracy. Odpowiednie rozdzielenie zadań oraz kontrola, wpływa bezpośrednio na efekty. W tym miejscu ważna jest prawidłowa organizacja pracy, a także odpowiednie gospodarowanie zasobami. Dzięki temu, osiąga się zyski oraz stwarza lepszą atmosferę wśród pracowników. Prawidłowo funkcjonujące przedsiębiorstwo, w swoim działaniu wykorzystuje nowe technologie. Proces automatyzacji zdaje się być nieunikniony, dlatego decyduje się na niego coraz więcej firm.

 

Sprawdź naszą ofertę:
https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-dedykowane/wms/

 

Krótko o nas

Spółka informatyczna. Na rynku od 1997 roku. Specjalizacja w IT dla biznesu.

Stały rozwój kompetencji i przekrojowe doświadczenie w produkcji, integracji, wdrażaniu oraz utrzymaniu w ruchu rozwiązań informatycznych dla Średnich Przedsiębiorstw.

Jesteśmy ekspertami w Transformacji Cyfrowej.

Kompetentni, operatywni, skuteczni.

Rozumiemy Twój biznes - sprawdź nas.


Rozwiązania dla Twojego sukcesu.

Jak nas znaleźć

ITCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. L. Kondratowicza 37
03-285 Warszawa
Zobacz na mapie

KRS: 0000779010
NIP: 9512481556

© ITCenter 2021      Projekt i wykonanie ITCenter